Про фонд

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» –

недержавна добровільна благодійна організація

 

Місія фонду – поширення традицій благодійності і меценатства в Україні донесення до широких верств суспільства ідеї про значення Мистецького Арсеналу як  одного з найперспективніших культурно-мистецьких центрів України, сприяння розвитку культури і мистецтва, просвітницької та освітньої діяльності, науки, художньої творчості та підтримці обдарованої молоді.

 

Мета фонду 

 • сприяння розвитку та розбудові Мистецького Арсеналу;
 • сприяння в організації та проведенні культурних заходів;
 • популяризація кращих зразків мистецтва, поширення доступу до надбань української та світової культури;
 • просвітницька діяльність, реалізація освітніх програм для дітей та молоді, сприяння розвитку позашкільної освіти в Україні;
 • реалізація благодійних програм та заходів;
 • реалізація соціальних програм для людей з особливими потребами (особливостями зору, слуху, інтелектуального розвитку та порушеннями опорно-рухового апарату), дітей, позбавлених батьківської турботи, дітей з багатодітних сімей, дітей соціально незахищених верств населення;
 • сприяння збереженню та розвитку українських культурних традицій;
 • сприяння поповненню фондів музейних колекцій;
 • налагодження міжнародних відносин, взаємозв'язків та співпраці у галузі культури, мистецтва та освіти;
 • підтримка осередків талановитої молоді – яскравих представників культури, сучасного мистецтва, науковців.

 

Пріоритети поточної діяльності

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» розпочав свою діяльність у жовтні 2010 року.

Програма його діяльності спрямована на всебічне сприяння розбудові, реконструкції та розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» як одного з наймасштабніших та найперспективніших гуманітарних проектів України, який продемонструє її належність до європейської та світової культури.

Наразі триває розбудова музейно-виставкового комплексу «Мистецький Арсенал», ще кілька років він перебуватиме в стані реконструкції та будівництва, але вже почав діяти у цікавому творчому форматі.

Дотепер «закрита зона» в історичному центрі Києва з 2010 року є відкритою для мистецького експерименту, діалогу, пошуку та творчості.

Питання розвитку Мистецького Арсеналу, створення матеріально-технічної бази для його активної діяльності та наповнення майбутнього музею творами мистецтва, сьогодні потребують особливої уваги суспільства.

Ми ініціюємо розбудову комплексу як спільні зусилля всієї української спільноти, небайдужих до мистецького духовного надбання українців, серед яких – діячі культури, науковці, меценати, бізнесмени, студентська та учнівська молодь, наші співвітчизники за кордоном. Адже цей комплекс має стати надбанням і гордістю України, у певній мірі – реалізацією національної ідеї, яка полягає у відродженні духовності і високоморальних споконвічних цінностей  українського народу.

Впродовж п’яти років фонд активно працює, створюючи програми та проекти, що консолідують навколо Мистецького Арсеналу однодумців та усіх небайдужих до його майбутнього людей, проводить кампанії зі збору коштів на першочергові потреби комплексу, пропонуючи суспільству благодійні програми, що є прозорими та передбачають звітність перед їх учасниками, не потребують додаткових зусиль, витрат часу та значних коштів, дбаючи про зручність потенційних учасників, а також надає всебічну допомогу Мистецькому Арсеналу у проведенні мистецьких заходів, реалізації освітніх та соціальних проектів.

 

Принципи діяльності фонду - ефективність, прозорість, повага до партнерів, творча ініціативність.

 

Органи управління фонду

 • Правління фонду
 • Наглядова Рада фонду
 • Дирекція фонду

Визначення пріоритетів та стратегічних напрямків діяльності фонду покладається на Правління фонду з урахуванням ініціатив громадськості, мистецьких організацій, творчих кіл України. Дирекція здійснює управління фондом та забезпечує його фінансово-господарську діяльність. Наглядова Рада здійснює контроль за діяльністю фонду, дотриманням правових норм.

 

Текст доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike.

Новини

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »