Звіт Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» за 2017 рік

Програму Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» у 2017 році було спрямовано на всебічну підтримку розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», донесення до суспільства ідеї про значення Мистецького Арсеналу як  одного з найперспективніших культурно-мистецьких центрів України, поширення традицій благодійності і меценатства в Україні, сприяння розвитку культури і мистецтва, просвітницької та освітньої діяльності, науки, художньої творчості, підтримку обдарованої молоді, поширення інклюзії в Україні та забезпечення прав і рівних можливостей.

На виконання програми 2017 року Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» реалізував нові та підтримував діючі проекти.

РЕАЛІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИХ ПРОЕКТІВ, ЗАПОЧАТКОВАНИХ БФ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»

Клуб Друзів Мистецького Арсеналу   

Організатори:
Б
лагодійний фонд «Мистецький Арсенал» 
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»  

Клуб Друзів Мистецького Арсеналу об'єднує благодійну діяльність українських та міжнародних організацій, інститутів, фондів, меценатів, надаючи можливість усім бажаючим стати учасниками створення Мистецького Арсеналу – найбільш масштабного та перспективного культурно-мистецького центру та музейно-виставкового комплексу України. 

У 2015 році фондом здійснювалося організаційне та матеріальне забезпечення проекту, до Клубу Друзів Мистецького Арсеналу було залучено 40 індивідуальних та 12 корпоративних учасників, для яких було організовано лекційні, екскурсійні програми та спеціальний щорічний вечір подяки.

Інтернет-проект «Створимо Мистецький Арсенал разом!»

Організатор:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Проект передбачає відкритий і прозорий збір коштів усім українським суспільством, фізичними та юридичними особами, які прагнуть безпосередньо долучитися до розвитку Мистецького Арсеналу, підтримати один з найперспективніших проектів України у галузі культури.

Проект надає можливість усім бажаючим стати учасниками створення центру української культури і залишити своє ім'я в історії Мистецького Арсеналу.

Мета проекту: 

 • створити культурний простір, центром тяжіння якого стане Мистецький Арсенал, об’єднавши коло людей, які поділяють проголошені фондом цінності – необхідність збереження національного надбання та стимулювання розвитку української культури; 
 • зібрати кошти для підтримки розвитку та реалізації поточних проектів Мистецького Арсеналу.

У рамках проекту Фонд проводив роботу із залучення благодійників до участі у проекті, організовував рекламну компанію проекту та співпрацював із засобами масової інформації та державними інституціями з розповсюдження інформації про проект, здійснював організаційне, програмне та матеріальне забезпечення проекту.

РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ, ЗАПОЧАТКОВАНИХ БФ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»

Інноваційний освітній проект
АРСЕНАЛ ІДЕЙ
(працює паралельно з усіма мистецькими проектами Мистецького Арсеналу)

Організатори:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Унікальний авторський проект Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» АРСЕНАЛ ІДЕЙ є другим проектом у рамках комплексної Інноваційної програми розвитку для дітей та молоді у Мистецькому Арсеналі – у вересні 2012 року у Мистецькому Арсеналі було реалізовано проект SPARK!LAB, який є зразком освітньої програми для дітей в США.

Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це творча лабораторія, що поєднує мистецтво, науку, винахідництво, інновації та технології, широку освітню, творчу та розважальну функції, втілює у собі багатолітній світовий досвід та особливий український зміст, дозволяє реалізувати інтерактивну освітню програму для дітей та підлітків, яка відповідає новітньому типу культурної інституції та є орієнтованою на нове покоління відвідувачів.

АРСЕНАЛ ІДЕЙ є місцем дитячої творчості протягом кожного проекту у Мистецькому Арсеналі, інтерактивним простором з унікальною програмою, яка спонукає дітей та підлітків творити, заохочує до наукової діяльності та досліджень, дозволяє в ігровій формі здобувати знання та застосовувати їх,  досліджувати та здійснювати власні винаходи, знайомитися з інноваціями.

Протягом роботи проекту понад 100 000 українських дітей мали можливість стати учасниками захоплюючої дослідницької програми. Проект отримав позитивні відгуки серед фахівців, відвідувачів та ЗМІ.

У межах проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ реалізується широка соціальна програма, яка передбачає безкоштовне відвідування проекту та розробку спеціальних адаптованих програм для дітей з особливими потребами (особливостями зору, слуху, інтелектуального розвитку та порушеннями опорно-рухового апарату), дітей, позбавлених батьківської турботи, дітей з багатодітних сімей, дітей переселенців зі Сходу України, та є спрямованою на ефективну інтеграцію в суспільство названих груп дітей та підлітків.

Третій інноваційний освітній дитячий фестиваль
«Арсенал Ідей»

Організатори проекту:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
(5-9 квітня)

Програму фестивалю було представлено у новому форматі – тематичних інтерактивних майстерень, кожна з яких запропонує ряд активностей, об’єднаних загальним сценарієм та ідеєю.

У єдиному просторі було представлено 12 майстерень:

1. Майстерні музеїв / освітні програми від українських музеїв
2.Майстерня іграшки
5.Майстерня мистецтва
4.Майстерня дизайну
5.Майстерня науки
6.Майстерня  програмування та робототехніки
7.Майстерня журналістики
8.Майстерня книги
9.Майстерня кіно
10.Майстерня театру
11.Майстерня музики
12.Майстерня кулінарії

Окрім того, фестиваль представив:

 • мистецькі спецпроекти;
 • активності постійно діючого освітнього проекту Арсенал Ідей;
 • ярмарок розвиваючих ігор.

У рамках фестивалю відбувся
ІІ ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ . Коли дорослі і діти говорять на рівних
ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – це відкритий простір, де:

 • діти є безпосередніми учасниками заходу, а їх думки є важливою основою для подальшого обговорення проблематики у фаховому середовищі,
 • діти висловлюють свої думки та ідеї, а дорослі мають можливість почути їх та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього.

Учасники форуму об’єднаються задля того, щоб поставити у центр спілкування дітей, та спільно працювати над системою, яка матиме унікальний підхід до кожної дитини та дозволить отримувати задоволення від навчання.

Форум дозволить почути думки, з’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей,  разом з ними та представниками експертного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Також одним із завдань форуму є формування та подальше втілення спільно зі школами, освітнім та культурним сектором інноваційних проектів, що сприятимуть наближенню дітей до культурного простору, підвищенню інтересу до мистецтва та музейної сфери.

 Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ є соціально орієнтованим проектом.

 • У програмі фестивалю у рамках соціальної програми «Простір рівних можливостей» створено простір комунікації, де діти з інвалідністю разом з іншими дітьми об’єднаються у єдиній творчій грі
 • Програма фестивалю представила серію активностей та спеціальних майстер-класів, адаптованих для дітей та підлітків з інвалідністю
 • Кожен учасник фестивалю за можливості підготував ті або інші активності, адаптовані для дітей з інвалідністю

Мета фестивалю – відкрити нові можливості для розвитку молодої генерації українців, наповнити життя дітей позитивними емоціями пізнання та натхнення, радості творчості та отримання нових вражень.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, дозволить продемонструвати ефективність використання нових форм позашкільного навчання дітей та зацікавить не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту – фахівців сучасних освітніх центрів, інституцій, громадських ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток позашкільної освіти в Україні.

Всеукраїнська програма
«Арсенал Ідей Україна»
(протягом року)

Організатори:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Соціальна програма Марини Порошенко
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Всеукраїнська програма Арсенал Ідей Україна передбачає моделювання та створення постійно діючих освітніх платформ у містах України для дітей, молоді та родин на основі досвіду реалізації проекту Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі (м. Київ).

Мета програми – створити інтерактивні простори для творчості, дослідництва та пізнання, що поєднують мистецтво, науку, інновації, стимулюють розвиток власних освітніх програм у музейних інституціях та освітніх закладах, сприяють всебічному розвитку молоді – творчим та науковим пошукам, генеруванню ідей та власного шляху вирішення завдань, формуванню активного світосприйняття, креативного мислення, комунікативних здібностей та інших індивідуальних якостей, розвиток яких досягається засобами мистецтва та особливими методами, які не застосовуються у шкільних закладах.

Особливістю проекту був формат його реалізації. Команда з 10 осіб (співробітники Благодійного фонду «Мистецький Арсенал», художники та тренери) прибудуть до міста та всього за 5 днів облаштовували простір, у якому діти спільно з дорослими зможуть здобувати нові знання через гру, творити та досліджувати.

Провідні сучасні українські художники створили інтерактивні твори мистецтва, доступні для людей з інвалідністю. Місцевим учасникам проекту передано для постійного використання комплекс матеріальних та нематеріальних цінностей – продуктів, необхідних для забезпечення роботи простору - цикл інтерактивних лекцій, які зможуть відвідувати шкільним групам та родинам з дітьми, освітні інтерактивні лекції, необхідні меблі, техніка, пристосування для людей з інвалідністю.

Мистецькі твори, інсталяції та оформлення простору створені індивідуально для кожного нового проекту провідними сучасними українськими художниками, які співпрацюють з проектом Арсенал Ідей.

РЕАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ, ЗАПОЧАТКОВАНИХ БФ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»

Організація заходів у межах програми
«Простір рівних можливостей» 
(протягом року)

Організатори:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Національний культурно-мистецький та музейний центр «Мистецький Арсенал»

Реалізація програми «Простір рівних можливостей» передбачає створення безперешкодного комфортного простору та підготовку широкого комплексу мистецьких заходів і спеціальних активностей, адаптованих для людей з інвалідністю, в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Мета програми – створення можливостей інтеграції у соціальний простір та соціокультурної реабілітації осіб з інвалідністю шляхом створення умов для комфортного перебування в музейному просторі, забезпечення доступності культурного надбання, мистецьких і освітніх програм, покращення ситуації навколо забезпечення рівних прав на творчий та культурний розвиток, організації дозвілля та художньо-естетичного виховання.

Зважаючи на це, дана програма передбачає два основні напрямки:

1. Адаптація приміщення для комфортного перебування людей з інвалідністю:

 • розширення вхідних зон;
 • обладнання приміщень поручнями та іншими допоміжними засобами;
 • розміщення тактильних показчиків на підлозі;
 • розміщення інформації шрифтом Брайля на висоті, комфортній для усіх груп відвідувачів, у тому числі, людей на візках та дітей.

2. Реалізація комплексу заходів, яка дозволять людям з інвалідністю отримати доступ до мистецьких та освітніх програм, бути активними учасниками музейного простору, а також привернути увагу усіх відвідувачів до питання необхідності створення рівних умов для усіх груп відвідувачів:

 • підготовка програми заходів, адаптованих для людей з інвалідністю;
 • створення спеціальних активностей, адаптованих для людей з інвалідністю;
 • створення мистецьких творів, адаптованих для людей з інвалідністю.

Соціальна програма у межах проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ 

Організатор:  
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Реалізація соціальної програми у межах проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ передбачає безкоштовне відвідування проекту та розробку спеціальних адаптованих програм у лабораторіях проекту для груп дітей з особливими потребами (особливостями зору, слуху, інтелектуального розвитку та порушеннями опорно-рухового апарату), дітей, позбавлених батьківської турботи, дітей з багатодітних сімей, дітей переселенців зі Сходу та є спрямованою на ефективну інтеграцію в суспільство вище зазначених груп дітей та підлітків.

У рамках проекту Фонд:

 • спільно з партнерами розроблює спеціальні адаптовані програми для дітей та підлітків з особливими потребами;
 • організовує відвідування проекту групами дітей з особливими потребами, дітей, позбавлених батьківської турботи та дітей з багатодітних сімей;
 • здійснює організаційне та  матеріальне забезпечення проекту;
 • співпрацює з органами державної влади, державними та громадськими інституціями, ЗМІ з питань підтримки програми.

Проект «Дотик»
(протягом року)

Організатори:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Соціальна програма Марини Порошенко
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Проект представляє тактильні моделі видатних творів мистецтва із колекції мистецтвознавця Ігоря Диченка. Вдова колекціонера, Валерія Вірська, у 2015 році подарувала колекцію українському народові та передала на зберігання до Мистецького Арсеналу.

Колекція складається з 509 творів живопису, графіки, прикладного мистецтва, серед яких твори всесвітньовідомих представників авангарду: Казимира Малевича, Олександра Богомазова, Віктора Пальмова, Василя Єрмилова, Анатоля Петрицького, Вадима Меллера.

Відомий український скульптор Назар Білик створив тактильні копії творів з колекції, аби кожен відвідувач Мистецького Арсеналу міг відчути, яким є сприйняття світу на дотик.

Цілі проекту:

 • забезпечення рівних можливостей у доступності культурних цінностей та мистецтва для дітей і дорослих з інвалідністю;
 • розробка та створення спеціальної програми заходів, що надасть можливість людям з інвалідністю бути активними учасниками музейного простору;
 • створення платформи для постійного діалогу щодо забезпечення рівних прав усіх членів суспільства;
 • привертання уваги широкого загалу до питання необхідності створення рівних умов для усіх груп відвідувачів;
 • формування прогресивної громадської думки стосовно людей з інвалідністю та сприяння їх інтеграції у соціум за допомогою мистецтва.

Проект «Відчуй. Барви»
(протягом року)

Організатори:
Благодійний фонд "Мистецький Арсенал" 
Соціальна програма Марини Порошенко
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький Арсенал" 

Сьогодення руйнує та розширює межі сприйняття мистецтва, передбачає відкритість, рівність і, водночас, неосяжні можливості для кожного з нас.

У проекті Відчуй. Барви здійснено спробу за допомогою лише кольору і форми його тактильного відчуття передати реалістичність і правдивість твору мистецтва. 
У межах проекту створено цикл робіт з використанням різних фактур, які допоможуть відчути кольори на дотик і таким чином цілісно сприйняти мистецький твір. 

Проект створено за спільної ініціативи Благодійного фонду "Мистецький Арсенал" та АТ "Ощадбанк".

Соціальний музичний проект «Cім звуків – сім фарб»
(протягом року)

Організатори проекту:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Вікторія Зотова – співачка, педагог-волонтер

У 2014 році у межах соціальної програми освітнього проекту АРСЕНАЛ ІДЕЙ було розпочато реалізацію унікального соціального проекту з навчання співу дітей з ослабленим зором під назвою «Cім звуків – сім фарб», який передбачає створення та розвиток вокально-хорового дитячого колективу зі складу вихованців школи-інтернат №11 для дітей з ослабленим зором віком 8-14 років.

Проект є важливою соціальною ініціативою, спрямованою на розвиток дітей з особливими потребами, долучення до вокального мистецтва, збагачення життя дітей творчістю, натхненням і новими емоціями.

Ідея проекту належить українській співачці, солістці гурту «Почайна», старшому викладачу вокалу Київської дитячої школи мистецтв  №6 ім.Г.Жуковського Вікторії Зотовій.

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», який опікується реалізацією соціальної програми «Музей, відкритий для всіх: культура без обмежень», взяв на себе зобов’язання надавати всебічну допомогу у організації процесу навчання дітей та подальшій творчій реалізації колективу – участі у концертах, мистецьких заходах, вокально-хорових фестивалях і конкурсах.

Метою проекту «Cім звуків – сім фарб» є виявлення музично-обдарованих дітей, здобуття ними професійних вокальних навичок, підготовка до вступу у музичні учбові заклади країни.

Проект підтримано ініціатором «Музичного міжнародного табору», відомим хормейстером із США Констанцією Фортунато, з якою заплановано постійну співпрацю у межах проекту.

Навчання дітей організовано з урахуванням максимальної зручності для дітей та відбувається безпосередньо у школі-інтернаті.

У рамках проекту Фонд:  

 • здійснює організаційне та матеріальне забезпечення проекту; 
 • надає сприяння щодо залучення колективу до концертної та конкурсної діяльності;
 • співпрацює із фаховим середовищем та засобами масової інформації щодо розповсюдження інформації про проект.

МИСТЕЦЬКІ ПРОЕКТИ, ОРГАНІЗОВАНІ НКММК «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ЗА ПІДТРИМКИ БФ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»

Організатор: 
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 

Співорганізатор:
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Отримано благодійної допомоги:
Всього отримано благодійної допомоги – 2 838 987,66 грн.
Всього витрачено на благодійну діяльність – 2 862 529,08 грн.

На реалізацію мистецьких проектів НКММК «Мистецький арсенал»

у т.ч.  

609 988,61 грн.

 

проекти Британської Ради у Малій Галереї 

30 165,00 грн. 

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 

230 725,00 грн.

Виставка «In Progress. Дрес-код України доби Незалежності»

18 500,00 грн.

Виставка «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзій»

41 300,00 грн.

Фестиваль молодих українських художників

65 781,00 грн.

Виставка «Бойчукізм. Проект великого стилю» (реставрація картини)

16 771,90 грн.

Проект «Японія. Уявний путівник»

176 435,15 грн.

Премія Бориса Возницького

30 310,56 грн.

На організацію освітнього фестивалю Арсенал Ідей

у т.ч.

507 847,76 грн.

друк поліграфії, банерів, рекламної продукції

43 907,24 грн.

виготовлення сувенірів

6 750,00 грн.

придбання матеріалів для м/класів

20 586,76 грн.

придбання матеріали для інсталяцій та доставка

48 564,54 грн.

виготовлення подіумів та майстерень

91 039,26 грн.

придбання іншого обладнання (мольберти, планшети, табурети)

44 085,96 грн.

порізка картону та оздоблення

32 714,00 грн.

розробка дизайну та оформлення простору, проектування майстерень

41 200,00 грн.

розробка стилю фестивалю, дизайн флаєрів, банерів, газети, планшетів, мапи маршрутів і т.п.

33 000,00 грн.                                                                    

 

забезпечення реалізації програм тематичних майстерень

55 300,00 грн.

відеозйомка та монтаж

35 200,00 грн.

виготовлення інсталяцій (робота 5 художників)

52 000,00 грн.                                                                       

забезпечення презентації проекту «Дитинство художників»

3 500,00 грн.   

На реалізацію соціальної програми «Простір рівних можливостей»

у т.ч.

234 710 грн.

проектування та виготовлення стелажів, створення тактильних робіт

129 310,00 грн.                                                 

друк шрифтом Брайля

25 000,00 грн.

проведення майстер-класів у рамках програми

52 400,00 грн.

розробка стилю програми, дизайн банерів, флаєрів, програми

28 000,00 грн.                                                                           

На реалізацію освітнього проекту «Арсенал Ідей» протягом року у т.ч.

372 633,38 грн.

розробка освітніх програм «Розумний дім»,  «Зв'язок минулого і майбутнього»                                                                         

48 000,00 грн.

 

монтаж інсталяцій

16 000,00 грн.

проведення інтерактивних лекцій та програм

99 350,00 грн.

придбання матеріалів та обладнання

69 448,10 грн.

друк фото

2 140,00 грн.

виготовлення табличок

2 905,20 грн.

оплата роботи менеджерів

134 790,08 грн.

На реалізацію всеукраїнської програми Арсенал Ідей Україна,(3 локації - міста Львів, Харків, Мелітополь) у т.ч.

775 311,32 грн.

придбання матеріалів та приладів для м/класів

18 784,11 грн.

придбання будівельних матеріалів

64 550,84 грн.

придбання конструкторів, розвиваючих ігор

15 886,00 грн.

виготовлення та придбання меблів (столи, лави, табурети, пуфи)

64 140,00 грн.

придбання технічного обладнання (аудіогіди, проектори, екрани)

132 806,03 грн.  

виготовлення спеціального обладнання (тифлоприлади, магнітні дошки)                                                                                         

37 400,00 грн.

 

створення мистецьких інсталяцій у 3 локаціях («Усе», «Сенсорікум», «Неконтрольований живопис», «Твоя казка», супрематичні інсталяції, художні розписи)

90 000,00 грн.                                                              

роботи з оформлення приміщень

24 000,00 грн.

роботи з дизайну - розробка стилю програми, презентації,  дизайн поліграфії, планшетів, для 3 локацій

47 000,00 грн.

 

друк поліграфії

8 021,60 грн.

транспортування матеріалів та обладнання, у 3 локації

25 548,00 грн.

адаптація освітньої програми до роботи у інших містах (підготовка лекцій «Розмови про мистецтво»,  «Людина», «Рослина», «Тварина», «Розумний дім», «Фінанси і розвиток», «Зв'язок»)

71 000,00 грн.                                                      

витрати з проведення тренінгів у інших містах

34 800,00 грн.

друк шрифтом Брайля

28 246,00 грн.

проведення благодійного заходу

26 420,60 грн

розробка ПЗ та створення слайдшоу

18 000,00 грн.

Витрати з перебування робочої групи програми у інших містах:

68 708,14 грн.

-        проживання менеджерів, художників, тренерів

40 553,38 грн.

-        придбання квитків

19 254,76 грн.

-        витрати на відрядження

8 900,00 грн.

Витрати на утримання БФ «Мистецький Арсенал»                         у т.ч.                

362 038,01 грн.

1. Заробітна плата на утримання фонду

257 751,60 грн.   

2. Сплачені податки

55 719,75 грн.      

3. Послуги зв’язку

9 870,00 грн.    

4. Послуги банку

9 296,28 грн.     

5. Технічне обладнання та матеріали

19 429,48 грн.      

6. Обслуговування програми 1-С

4 800,00 грн.    

7. Послуги нотаріуса , держреєстратора

1 606,00 грн.      

8. Оплата семінару та електронно-інформаційних послуг

762,00 грн. 

9. Держмито, збір за публікацію

535,00 грн.

10.Інші витрати                                                       

2 267,90 грн.

 Новини

Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Детальнiше »

Увага! Важлива інформація!

На нашу пошту в останні дні надійшло безліч прохань з приводу того, щоб продовжити конкурс.

Детальнiше »

Оголошення про Конкурс з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» оголошують КОНКУРС з відбору учасників Бюро змін «Дитяча Демократія»

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »