Відкриття Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва

25.05.2012

23 травня відбулось святкове відкриття ARSENALE 2012. 250 робіт з 30 країн світу від сьогодні кожен може  побачити на власні очі у стінах Мистецького Арсеналу.

Декілька тисяч відвідувачів з усього світу та представники 250 медіа видань отримали шанс першими пройтися залами ARSENALE 2012. Масштабну виставку відвідали Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Міністр культури України Михайло Кулиняк, Голова Київської міської державної адміністрації  Олександр Попов та інші поважні гості.

Під час відкриття глядачі спостерігали за унікальним перформансом «Тікати… Дихати…Мовчати…» від відомих українських митців - композиторки Алли Загайкевич та режисера Олеся Саніна. Декорацією акції став Титульний проект ARSENALE 2012, колекція прадавньої скульптури від часів бронзи до Середньовіччя. На тлі цих архаїчних «кам’яних баб» звучала експериментальна музика, створена спеціально для  перформансу. 

На прес-конференції, що відбулась перед  відкриттям виставки, виступили  генеральний директор Мистецького Арсеналу та комісар ARSENALE  2012  Наталія Заболотна, куратор ARSENALE  2012 Девід Елліотт,  куратор Спеціального проекту "Подвійна гра" Олександр Соловйов та директор ЦСМ "Замок Уяздовський" Фабіо Каваллуччі, головний редактор журналу Аrt Ukraine Аліса Ложкіна.

Наталія Заболотна, про місію бієнале:

"Завдяки нашій спільній праці українське мистецтво піднялося на одну сходинку зі світовими майстрами, ми не просто відкрили вікно у Європу, ви відкрили двері у світ".

Девід Елліотт, про головну ідею та значення бієнале:

"Перша Київська бієнале надзвичайно амбітна. Твори мистецтва – це монументи пам’яті, досвіду, любові і страху, бо всі ці речі взаємопов’язані. Не буває одного без іншого. Неможливо пізнати найгіршого і найкращого, не пізнавши їхні протилежності. ARSENALE 2012 закарбує всю історію сучасного мистецтва: окрім європейських творів, виставка зібрала роботи з пострадянського світу, Китаю, Монголії, Японії. Це дійсно свято сучасного мистецтва! Інтерпретуючи тему бієнале "Найкращі часи, найгірші часи", мушу сказати: минуле  повинно сприйматись не як тюрма, куди нас заточили, а як фундамент. Розуміння майбутнього починається хоча б з маленького розуміння минулого".

Олександр Соловйов, про Спеціальний проект бієнале:

"Подвійна гра – це зона об’єднання, а не конфронтації. З іншого ж боку, мистецтво без конфлікту - це не мистецтво. Нам цікаво, як відбувається політичне протистояння, протистояння ідентичностей - але на культурному полі. Ми розглядали не лише зовнішні вияви гри як такої, але її  внутрішній потенціал". 

Можливість відвідати ARSENALE 2012 відтепер є щодня . Виставка триватиме до 31 липня 2012 року. Інформацію про відвідування ви можете  отримати тут http://arsenale2012.com/forvisitors/admission/

Новини

Простір рівних можливостей

Програма Простір рівних можливостей передбачає створення в Мистецькому Арсеналі відкритого соціального простору, який стане місцем комунікації та соціалізації дітей та дорослих з інвалідністю, забезпечить реалізацію їх прав на вільний доступ до культурних цінностей, знань та інформації.

Детальнiше »

II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ. Коли дорослі і діти говорять на рівних

З 5 до 9 квітня 2017 року в Мистецькому Арсеналі у рамках інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться ІІ Форум нової освіти, до участі в якому запрошуються школярі 8–11 класів.

Детальнiше »

Іноваційний освітній проект “АРСЕНАЛ ІДЕЙ” шукає свого візуального героя

Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Освітній фестиваль “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати образ нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо на цікаві пропозиції! На нашій офіційній сторінці у Фейсбук буде створено альбом, де ми розмістимо усі отримані роботи та імена юних художників. Автор найкращого малюнку отримає подарунок, а дизайнер проекту зможе використати вашу ідею для створення “обличчя” фестивалю Арсенал Ідей.

Детальнiше »

Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального ГЕРОЯ

Друзі! Увага! Звертаємося по креативну допомогу до Вас та Ваших дітей! Інноваційний освітній проект “Арсенал Ідей” шукає свого візуального героя. Якщо у Ваших дітей є цікаві ідеї щодо того, як може виглядати “обличчя” нового персонажу, ми будемо дуже раді отримати їх. Чекаємо цікавих пропозицій!

Детальнiше »

Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Пані та панове! Запрошуємо Вас до участі у ІІІ Освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ з 5 до 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі! АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний комунікативний простір у Мистецькому Арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Детальнiше »

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОДОВЖУЄ СВОЇ ПРОЕКТИ

20 липня в Мистецькому Арсеналі відбулося засідання правління Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». Його метою було підведення підсумків діяльності фонду за період з 2010 по 2016 рік, а також визначення завдань на майбутнє та обговорення співпраці між Благодійним фондом та НКММК «Мистецький Арсенал».

Детальнiше »

Підсумки Другого освітнього фестивалю АРСЕНАЛ ІДЕЙ

1-5 червня 2016 року у Мистецькому Арсеналі відбувся Другий інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ – міждисціплінарний освітній проект для дітей, підлітків, молоді та сімейного відвідування, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм. В основі фестивалю – ідеї постійнодіючого Інноваційного освітнього проекту для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі, який вже третій рік поспіль ставить своїм завданням створення простору для стимулювання активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків.

Детальнiше »

Другий освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це міждисціплінарний освітній проект для дітей, підлітків, молоді та сімейного відвідування, інтерактивна виставка-презентація нових освітніх тенденцій, проектів та програм, яка зацікавить широке коло фахівців у сфері освіти та науки, культури та музейної справи, представників соціальної сфери, громадських організацій та ініціатив. Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ покликаний об’єднати та продемонструвати найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Разом з тим, – сфокусувати презентації цих напрацювань на тематиці творення, миру та гармонії, шляхах та перспективах, що ведуть до змінення нашого життя та вдосконалення навколишнього світу.

Детальнiше »

Запрошуємо відвідати ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ в Мистецькому Арсеналі / 1-5 червня

Коли дорослі і діти говорять на рівних Другий інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ 1-5 червня, 2016 ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – це відкритий простір, де діти висловлюють свої думки та ідеї, а дорослі мають можливість почути їх та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього.

Детальнiше »

Другий освітній фестиваль Арсенал Ідей

Друзі! Ми розпочали активну підготовку до Другого освітнього фестивалю Арсенал Ідей, який відбудеться 1-5 червня! Запрошуємо до участі!

Детальнiше »

Клуб Друзів

17 лютого, під час відкриття виставки ВЕЛИКИЙ СКУЛЬПТОРНИЙ САЛОН 2011, Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» оголосив про відкриття КЛУБУ ДРУЗІВ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ.

Детальнiше »